Filament

Pierwsza żarówka żarowa wynaleziona przez Edisona już zawsze będzie się nam kojarzyć z tradycyjnym wyglądem żarówek. Na szczęście z biegiem czasu technologia LED pozwoliła na wynalezienie lampy LED Filament, przez co zyskaliśmy energooszczędny rodzaj oświetlenia, który łączy ze sobą klasyczny wygląd żarówki żarowej. Żarówki dekoracyjne LED charakteryzują się klasycznym designem, który przypomina tradycyjny wygląd żarówki oraz łączą nowoczesną technologię LED

Żarówka Led Filament - specjalny rodzaj diody

Żarówki ozdobne wyróżniają się na tle innych przez nowoczesne i specyficzne diody multichipowe, które przypominają klasyczne żarniki żarówki. Powstają one przy wykorzystaniu technologii COG, w której wiele elementów jest nakładanych na podłużne szafirowe lub szklane podłoże. Tego typu diody pozwalają na uzyskanie ciepłej białej barwy światła, która jest identyczna jak w klasycznych wolframowych żarówkach, przez co jest przyjemna i niemęcząca dla oka oraz wprowadzi przyjazną i przytulną atmosferę do pomieszczenia. Takie rozwiązanie pozwala zamaskować pojedyncze diody LED, przez co są to żarówki dla osób, które nie przepadają za widocznymi diodami LED. Żarówka LED Filament pozwala zachować tradycyjny wygląd żarówki, przez co idealnie nada się dla osób, którym nie podobają się białe standardowe żarówki LED. Zastosowanie specjalnych diod gwarantuje większą wytrzymałość względem standardowych wolframowych żarówek. Ile razy zdarzyły się Państwu sytuacje, w których po zakupie nowej żarówki żarowej, okazało się, że jest uszkodzona? Nowoczesne diody są bardziej wytrzymałe, z racji mniejszej ilości ruchomych elementów, przez co tego typu sytuacje praktycznie się nie zdarzają. 

Żarówka Filament - co to jest?

Żarówka Filament, co to jest? To przede wszystkim oświetlenie dekoracyjne, które wykorzystuje zaawansowaną technologię LED, przez co łączymy energooszczędne rozwiązanie z klasycznym wyglądem. Istotną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest to, że te żarówki LED nie są przeznaczone do oświetlenia użytkowego. To znaczy, że z racji wykorzystania specyficznej technologii LED, żarówki te osiągają mniejsze wartości mocy świetlnej, przez co przeznaczone są głównie do oświetlenia dekoracyjnego. Większość żarówek z diodami COG uzyskuje podwyższoną żywotność względem klasycznych żarówek. Wiele żarówek ozdobnych charakteryzuje się specyficznymi kształtami diod COG, przez co każda z nich jest niepowtarzalna. Dzięki temu żarówki LED Filament mogą być stosowane w lampach z widocznym źródłem światła, przez co nawet przy zgaszonym świetle będą służyć jako ozdoba w pomieszczeniu. Swoje zastosowanie łatwo znajdą w klasycznych lampach oraz w pomieszczeniach o klasycznym wystroju, jednakże sprawdzą się świetnie również we wnętrzach o nowoczesnym designie, gdzie nadadzą ciekawego kontrastu. Bardzo popularne jest wykorzystywanie żarówek LED Filament w pomieszczeniach o stylu vintage, który polega na łączeniu elementów wystroju wnętrza z różnych epok. Zazwyczaj tego typu pomieszczenia cechują się rzeczami wysokiej jakości, które są mało podatne na zniszczenia, natomiast czas nadaje im szlachetności. Przez to żarówki LED Filamet idealnie wpasują się w taki klimat pomieszczenia, który pozwoli na pokazanie swojego charakteru oraz indywidualizmu. 

Aktywne filtry: