Lampy Solarne

Lampy solarne to ciekawy wynalazek i dobra inwestycja. Nic dziwnego, ponieważ mają same zalety: są energooszczędne, tanie i nie trzeba ich podłączać do prądu. Dzięki nim z łatwością oświetlimy posesję, ogród lub balkon. W jaki sposób dobrać lampę solarną? Jak działa i na co zwracać uwagę przed zakupem?

 

Lampa solarna – bez prądu, a świeci?

Lampy solarne wyposażone są w panel słoneczny, który w ciągu dnia „chłonie” promienie słońca. Mówiąc dokładniej, tajemnicą lampy solarnej jest ogniwo fotowoltaiczne, które zamienia energię słoneczną w energię elektryczną. W lampie zamontowane są akumulatory, które magazynują energię, by po zmroku móc ją wykorzystać w postaci światła. Jak widać, lampa solarna to bardzo prosty i energooszczędny mechanizm. Gdzie wobec tego sprawdzi się najlepiej?

 

Lampy solarne do ogrodu, na posesję, na balkon

Gdzie się przyda lampa solarna? Oczywiście na zewnątrz, gdzie zależy nam na oświetleniu, choć zamontowanie gniazdek elektrycznych jest niemożliwe. Lampy solarne na balkon, do ogrodu, na ścieżkę prowadzącą do garażu, przy bramie to niezastąpione rozwiązanie. Ogrodowe lampy solarne wyposażone są często w czujnik ruchu, dzięki czemu znakomicie nadają się do oświetlania terenu blisko drzwi wejściowych lub w okolicach garażu. Lampa solarna z czujnikiem ruchu i zmierzchu to nie tylko konieczność, ale przede wszystkim duży wybór: kształtów, kolorów, materiałów. Wszystko po to, by lampa solarna stanowiła praktyczną ozdobę – idealne połączenie użyteczności z estetyką!

Aktywne filtry:

-